2015 m. sausio 16 d., penktadienis

Vestuvės saulėtoje Kuboje

Kuba- pulsuojanti aistra, ritmu ir muzika valstybė. Ne veltui sukurti filmai apie naktis Havanoje ir muzika atspindinti temperamentingą kubiečių gyvenimo ritmą. Ten visada šilta ir šviečia saulė, ten visada gali džiaugtis vasariškais malonumais ir leisti romantiškas naktis prie jūros. Turbūt, dėl šių priežasčių lietuvaičiai renkasi savo vestuvių ceremonija perkelti į šiltuosius kraštus, kai gali savo šventę pasitikti dviese. Kodėl būtent vestuvės atšvęsti Kuboje pasirinko Šarūnas su Skaiste, papasakos jau šiandien:)

1. Kaip kilo mintis tuoktis svetur?

Mintis apie vestuves ne Lietuvoje kilo gana netikėtai ir tai buvo vienas paprasčiausių sprendimų susidūrus su nelabai maloniais klausimais. Mes jau kaip ir buvome išsirinkę vestuvių spalvų derinį, žinojom, kad norim mažų, kuklių vestuvių, buvome maždaug numatę kokią datą norėtume pasirinkti savo šventei ir kai vieną vakarą prisėdę nusprendėme paskaičiuoti žmonių skaičių ir susidaryti preliminarų sąrašą, staiga supratome, kad mes to nenorime. Mes, kaip ir turbūt dauguma jaunųjų, norėjome šventės sau, ne plačiąjai giminei, tačiau prisėdus sudaryti žmonių sąrašo staiga supranti, kad jis išsiplečia iki begalybės, nes privalai pakviesti vieną ar kitą asmenį. O tada netikėtai viena forumo tema pametėjo mintį apie romantiškas vestuves Karibuose. Mums tai pasirodė pats nuostabiausias sprendimas pabėgti nuo visų rūpesčių.

2. Nuo ko pradėjote vestuvių organizavimą Kuboje?

Organizavimas pirmiausia prasidėjo nuo detalaus forumo temų paskaitymo, apie kitas lietuvaičių patirtis tokių vestuvių metu, apie galimą tokios šventės kainą ir kitus niuansus. Tuomet reikėjo išsirinkti šalį, kurioje norėtume tuoktis. Mes atsižvelgdami į finansus ir visos procedūros paprastumą pasirinkome Karibų salyną, o Kuba jame išsiskiria savo istorija ir žavesiu. Kitas žingsnis buvo susirasti tinkamą kelionės paketą agentūroje (kadangi tai buvo mūsų vestuvių šventė + medaus mėnuo, nusprendėme pirkti paketą), užsisakyti, suderinti keletą smulkmenų ir laukti tos nuostabios dienos. Užsienyje, ypač Karibuose, daug viešbučių, kurie orientuotasi į tokias šventes – jie skirti tik poroms, o gyvenant daugiau nei savaitę laiko nemokamai dovanojamas vestuvių paketas.
  
3. Ar kreipėtės į ką nors pagalbos dėl vestuvių organizavimo? 

Kai kalbame apie vestuves, visada prieš akis iškyla 1001 klausimas, kurį reikia išspręsti. Kai kalbame apie vestuves užsienyje (ypač tokio tipo kaip mūsų), tuos klausimus galima ant rankų pirštų suskaičiuoti. Žiedais, jaunųjų apranga pasirūpinome patys Lietuvoje. Toliau rūpesčiai buvo susiję su pačia kelione. O vestuvių organizavimas vyksta viešbutyje tiesiog nuostabiai. Jeigu mes atvykome šeštadienį vakare į viešbutį, kuriame turėjo vykti vestuvės, sekmadienį ryte buvo paskirtas susitikimas su vietine viešbučio vestuvių organizatore. Nemeluosiu, per pusvalandį mūsų vestuvės buvo suorganizuotos. Vestuvių organizatorė mums parodė nuotakos puokštės ir jaunikio butonjerės nuotraukas iš kurių turėjome išsirinkti mums patinkamą, tuomet pasirinkome iš trijų skonių torto, pasakėme ar norėtume gyvos muzikos šventės metu ar užteks įrašo ir kokios rūšies muzika turėtų groti, išsirinkome šventės vietą iš dviejų, užsisakėmė jos papuošimą (pasirinkimo variantų nebuvo) ir užsisakėme vietinį fotografą. Pirmadienį po pietų jau vyko mūsų vestuvės. Tai pats paprasčiausias ir greičiausias vestuvių organizavimas, kokį turbūt yra tekę matyti.

4. Kokius dokumentus ir kam reikėjo pateikti norint susituokti svetimoje šalyje? Ar reikėjo grįžus į Lietuvą dar papildomai tvarkytis popierius, kad santuoka įsigaliotų ir čia?
Visus reikiamus dokumentus (gimimo liudijimų, pasų kopijas, patvirtinimą dėl šeimyninės padėties) siuntėme į kelionių agentūrą, kuri juos vėliau perdavė viešbučiui. Mums atvykus reikėjo pateikti dokumentų originalus. Santuokos dokumentai į Lietuvą paštu atkeliavo per pusę metų (taip, gana nemažas laikotarpis, kai esi lyg ir jau susituokęs, lyg ir dar ne). Tuos dokumentus reikėjo išversti vertimų biure, nuvežti į užsienio reikalų ministeriją, kur uždedamas antspaudas ir tuomet pristatyti į metrikacijos biurą. Užpildai prašymą dėl santuokos ir išduoda santuokos liudijimą. Santuokos liudijimas išduodamas atgaline tvarka (įrašoma data kai vyko vestuvės užsienyje ir įrašoma vieta, kur tai vyko).

5. Kas labiausiai įsiminė iš sutuoktuvių dienos?
Turbūt labiausiai įsiminė tas visiškas atsipalaidavimas, nerūpestingumas ir visos ceremonijos paprastumas bei jaukumas. Mes tuokėmės 16 valandą, iki to laiko įprastai galėjome papusryčiauti, paplaukioti vandenyne, matyti kaip mums puošia šventės vietą, pailsėti ir skirti vos pora valandų visam pasiruošimui. Makiažą nemokamai darė viešbučio visažistė, tuo tarpu šukuoseną teko darytis pačiai (už papildomus pinigus galima įsigyti ir šią paslaugą). Bet tai viskas, daugiau jokių rūpesčių - pasipuošei, žiedus atidavei organizatorei. Tau pristato puokštę, palydi jaunikį, o paskui ir tave. Pati ceremonija vyksta gal vos 20 minučių, teisėja kalba ispaniškai, o laužyta anglų kalba organizatorė vertėjauja.  Jeigu neturi savo liudininkų – liudija organizatorė ir fotografas. Tuomet greita greita fotosesija, pagal senai fotografui žinomas pozas ir jau išrinktose vietose (ši dalis labai pralinksmino). Tuomet pirmasis šokis, šampanas ir tortas, įteikiama dovanėlę nuo viešbučio ir viskas, tave palieka ramybėje. Vėliau buvo sutarta šventinė, speciali vakarienė viešbučio restorane. Šampanas, paruošta karšta vonia ir išpuoštas kambarys taip pat grįžus laukia, kaip ir kitą rytą specialūs pusryčiai į kambarį. 

6. Ar rekomenduotumėte kitoms nuotakoms taip pat vestuves organizuoti šiltuose kraštuose? Kodėl?
Mes gana dažnai girdime klausimą ar antrą kartą kartotume tokio tipo vestuves ir kaskart mūsų atsakymas būna viena reikšmiškas – taip. Mūsų šventė vyko jau daugiau nei prieš tris metus, per tą laiką teko sudalyvauti keliose tradicinėse vestuvėse ir kad ir kaip linksma jose būdavo, dažniausiai atrodydavo, kad labiausiai linksma yra svečiams, bet ne jauniesiems, kurių veiduose vakaro pabaigoje atsispindėdavo tik didžiulis nuovargis. Tačiau su rekomendacijomis kitiems aš būčiau atsargi, mat viskas priklauso nuo to, ko jaunieji nori. Jeigu norite šventės tik sau, žavi jaukios ir romantiškos ceremonijos, jums nereikia būrio artimųjų ir draugų sveikinimų tą dieną, be abejo rekomenduočiau. Įsivaizduokite mažų vestuvių biudžetą, kurį skiriate tai vienai ypatingai dienai, fotografui, maistui ir kitiems dalykams, kurių iš jūsų natūraliai tikisi ir 3 savaičių medaus mėnesį, ištartą lemtingą „taip“ tik tam vieninteliam mylimajam ant jūros kranto. Tą dieną jūs neturite jokių kitų pareigų, tik ateitį į šventės vietą ir pasakyti reikiamus žodžius. Jeigu būtent taip įsivaizduojat savo dieną, vadinasi vestuvės šiltuose kraštuose yra būtent tai ko reikia.

7. Ar ceremonijoje dalyvavote tik Jūs ar buvo ir artimieji? 
Mes pasirinkome variantą, kai buvome tik dviese. Kartu su mumis neskrido nei tėvai, nei artimieji.  Tačiau teko matyti įvairių vestuvių, ir su ne tokiais mažais pulkais atvykusių susituokti.

8. Kokius išvardytumėte 5 pliusus ir 5 minusus, tuokiantis svetimame krašte?

Prisipažinsiu, šitas klausimas vienas sunkiausių, nes nėra taip lengva rasti tuos 5 trūkumus. Todėl nuo jų pabandykim pradėti. Galimi trūkumai: 1.Artimųjų nebuvimas šalia jums svarbią dieną. Sunkiausią tokį jūsų pasirinkimą dažniausiai suprasti būna seneliams. Kita vertus, viskas priklauso nuo finansinių galimybių, visada galima tėvus ir kitus artimuosius skraidintis kartu ir apgyvendinti gretimame viešbutyje. 2. Ganėtinai ilgas dokumentų tvarkymo periodas. Praeina beveik pusę metų, kol dokumentai parkeliauja į Lietuvą, o tada dar juos reikia susitvarkyti. Tą pusę metų kaip ir esi susituokęs, tačiau oficialiai Lietuvoje esate vis dar sužadėtiniai. 3. Kai kurios nuotakos skundėsi, jog jos jautėsi lyg konvejeryje ceremonijos metu. Tačiau mes tuokėmės šiek tiek anksčiau nei prasidėjo oficialusis sezonas ir tikrai nebuvo tiek daug jaunavedžių. Didesnis konvejeris pasirodė metrikacijos biure. 4. Vestuvės šiltuose kraštuose taip pat įpareigoja ir dėl aprangos. Esant karštam ir drėgnam klimatui nelabai gali rinktis sunkią, daug sluoksnių turinčią suknelę, o jeigu ceremonija vyksta paplūdimyje tai ir aukštakulnių tenka atsisakyti. 5. Ribotas fotografo/operatoriaus pasirinkimas. Žinoma, mes pasirinkome patį paprasčiausią ir ekonomiškiausią variantą – viešbučio pasiūlytą fotografą. Keliaujant į kitas šalis manau galima susirasti ir neblogą vietinį fotografą, tačiau Kuboje situacija kitokia. Čia esanti santvarką riboja daiktų turėjimą, verslo įkūrimas reikalauja daug biurokratijos, todėl fotografų paslaugos - skurdžios. Tuoktis į Kubą atvykstantys jaunavedžiai dažniausiai fotografus atsiveža iš kitų šalių. Kai kurios lietuvaitės vežėsi fotografus iš Lietuvos, Rusijos. Paieškojus tikrai galima rasti fotografą, kuris sutiktų fotografuoti už tai, kad jūs apmokėsite kelionės ir apgyvendinimo išlaidas savaitei laiko, o jis turės galimybę pasidaryti neblogą portfolio. Taip pat įmanoma kooperuotis su kitais jaunaisiais ir bendrai dalintis apgyvendinimo išlaidas, vežantis tą patį fotografą.
Tuo tarpu apie pliusus jau nemažai kalbėta:  1.Tai šventė tik jums dviems ir tai tikrai bus ta diena, kai galėsite visą savo dėmėsį skirti vienas kitam, o ne būriui artimųjų. 2. Paprastas vestuvių organizavimas ir daugumos organizacinių rūpesčių nebuvimas. 3. Už santykinai mažą kainą gauni ne tik vestuvių ceremoniją, tačiau ir ilgą medaus mėnesį. 4. Nereikia rūpintis, kad ceremoniją gali sugadinti staiga subjuręs oras. Jeigu važiuojate į pasirinktą šalį jos sezono metu, galite būti garantuoti už šiltą ir saulėtą klimatą. 5. Ir galų gale, tu turi ne tik prisiminimus visam gyvenimui apie vestuves egzotiškoje šalyje, tačiau ir įrašą santuokos liudijime, kuris primena apie išskirtinę vestuvių vietą.

Taigi, jei norite jaukios ir romantiškos ceremonijos, kuri bus skirta tik Jums dviems, vestuvės šiltuose kraštuose puikus pasirinkimas. Atkris ir daugybė rūpesčių su kuriais tektų susidurti organizuojant didžiulę puotą Lietuvoje. Nereikia gaminti nei kvietimų, nei stalo kortelių, rinktis šventės vietos ir jaudintis ar nieko nepamiršote. Tiesiog susikraunate lagaminą, išsirenkate vestuvinę aprangą, žiedus ir keliaujate pasitikti vedybinio gyvenimo ten, kur širdis pasirinks. O Skaistė su Šarūnu dalinasi ir savo meilės akimirkom iš aistringosios Kubos ! 









Komentarų nėra:

Rašyti komentarą